Adres Türkiye

  • 18.7817
  • 20.5019
  • 22.9315
Turistlerin Karasu Nehri'nde rafting keyfi
Turistlerin Karasu Nehri'nde rafting keyfi

Turistlerin Karasu Nehri'nde rafting keyfi

Türkiye'nin önemli rafting parkurlarına sahip Erzincan’dan geçen Karasu Nehri, özellikle rafting, kano, kamp alanları ve kanyon geçişleriyle cazibe merkezine dönüştü. Adrenalin tutkunu yerli ve yabancı turistler, nehirde eşsiz manzara eşliğinde rafting yaparak stres atma imkanı buldu.Erzincan ile Kemah ilçesi arasındaki rafting parkurunda botla nehre girmeden önce ziyaretçilere Rafting İl Temsilcisi Hakan Soylu tarafından verildi. Nehirde kürek çeken turistler, yaklaşık 10 kilometrelik parkurda 3,5 saat rafting yaptı. Katılımcılar, zorluk derecesi 3 olan 10 kilometrelik parkurun dalgalı sularında eğlendi.


Rafting yapan Aybike Akkan, "Çok heyecanlıydı. İlk defa rafting yaptım. Bu kadar eğlenceli olmasını beklemiyordum. Yol üzerinde de bir sürü yerde durduk. O yüzden herkese tavsiye ediyorum. Ben çok eğlendim. Bu kadar eğlenmeyi beklemiyordum" diye konuştu.


İlk defa rafting yaptığını söyleyen Melike Akkan, "Gerçekten çok eğlenceliydi. Biraz başta stres olmuştum ama gerçekten çok güzeldi. Ayrıca ekipte çok yardımcı ve cana yakın samimiydi. Çok eğlenceli bir aktivite oldu. Adrenalin tutkunları bu sporu mutlaka denemeli" dedi.